Top

کتاب نفیس و بی نظیر «داده‌های دیدنی» چاپ دوم و ویرایش دوم

همه میدانیم که در عصر اضافه بار اطلاعاتی زندگی می‌کنیم و مردم مایل هستند در کمترین زمان و بهترین شکل انواع محتوا و اطلاعات را مصرف کنند.

یکی از مشخصه‌های اینفوگرافیک انتقال اطلاعات بیشتر در یک تصویر است، این ویژگی باعث محبوبیت استفاده از اینفوگرافیک در اطلاع‌رسانی، آموزش، بازایابی و ارائه است. بهترین نکات آموزشی و همچنین آموزش چگونگی طراحی یک اینفوگرافیک از یک ایده تا اجرای کامل را در این کتاب به صورت جامع گفته‌ایم.

کلیات کتاب در مورد چیست؟

  • کاربردهای اینفوگرافیک با رویکرد بازاریابی و طراحی و رنگ آمیزی محتوا
  • داستان‌گویی با اطلاعات
  • رزومه‌های اینفوگرافیک
  • اینفوگرافیک چطور به سئو کمک می‌کند؟
  • چطور با اینفوگرافیک برای مخاطب ارزش افزوده ایجاد کنیم؟
  • چطور با اینفوگرافیک ارائه‌های بی‌نظیری داشته باشیم؟

و در آخر :

  • آموزش طراحی اینفوگرافیک+ نکته‌های فنی(تکنیک‌های 7 گانه)

چاپ دوم

سه دلیل عمده که من را برای اقدام به چاپ مجدد کتاب ترغیب کرد.

1- استقبال خوب از چاپ اول(بعد از 3 سال هنوز هم پیام درخواست کتاب دریافت می‌کنم)

2- منابع نسبتا کم برای علاقمندان(در مورد اینفوگرافیک، چه به صورت تالیف و چه به صورت ترجمه تقریبا کمتر از 10 جلد کتاب به زبان فارسی وجود دارد)

3- افزایش استفاده از اینفوگرافیک (امروز دیگر اینفوگرافیک موضوع ناشناخته‌ای نیست و افزایش جستجوی واژه «کاربردهای اینفوگرافیک» در گوگل نشانه افزایش بکارگیری اینفوگرافیک در حوزه‌ها مختلف آموزش، اطلاع‌رسانی، ارائه و… دارد )

ویرایش دوم

اما از آنجا که معتقدم پروسه رشد و بهتر شدن همیشگی است، دیدم عنوان و زمینه‌های جدید و تجربیات بسیار خوبی که در این چند سال بعد از چاپ اول کسب کردم جایشان در کتاب به صورت مدون، منظم و البته کاربردی  خالی است. پس تصمیم گرفتم که این کتاب یک مجموعه کاملا جامع و کاربردی باشد.

مطمئنم که این کتاب بی‌نظیر برای علاقمندان این «هنر کاربردی» کاربردی و آموزنده خواهد بود.

به گفته اساتید تکنولوژی آموزشی، آموزش‌های تعاملی همیشه اثربخشی بیشتری دارند و البته کاربردی تر هستند. از این دیدگاه تصمیم گرفتم تمام توانم را در کیفیت هرچه بهتر کتاب بکار بگیرم و در بعضی مباحث که شاید متن کتاب به تنهایی حق مطلب را ادا نکند، به صورت تصویری و با کیفیت مناسب به کتاب اضافه کنم که هم موضوعی به دلیل محدودیت‌های متن از قلم نیافتد و هم تمرین‌های عملی بتواند بهترین نتیجه‌ها رو برای مخاطبان رقم بزند.

با کتاب قبلی چقدر فرق دارد؟

به طور خلاصه کتاب جدید بیش از 50 درصد در همه زمینه‌ها با کتاب قبلی متفاوت خواهد بود و در بعضی موارد مثل چاپ تقریبا بیش از 80 درصد بهبود کیفیت خواهیم داشت. اگرچه نسخه قبلی واقعا کیفیت بدی نداشت.اما ما همیشه روبه‌جلو هستیم و فکر می‌کنیم باید برای بهترین‌ها برنامه ریزی کنیم.

برای کیفیت چه برنامه‌ای داریم؟

بهتر از من می‌دانید که تولید کتاب جدای از کیفیت محتوایی یک بخش بسیار مهم دارد و آن بخش فنی که شامل حروفچینی،ویراستاری، صفحه‌آرایی، نمونه‌خوانی، مدیریت هنری،چاپ و صحافی و البته توزیع مناسب دارد. این کتاب برای خودم یک کتاب معمولی نیست و معتقدم به جهت ماهیت تصویری اینفوگرافیک باید از کیفیت عالی برخوردار باشد. به همین جهت در بخش‌های مختلف فنی از بهترین امکانات و با حداکثر کیفیت موجود در کشور استفاده شده تا یک محصول کاملا  عالی تولید شود.

مزایای پیش ثبت نام کتاب

» از تخفیف 10درصدی در خرید کتاب برخوردار خواهند بود.

» از تخفیف 10 درصدی دوره جامع آموزش طراحی اینفوگرافیک برخوردار خواهند بود.

» به ما کمک می‌کنید که برآوردهای دقیق تری از هزینه‌ها داشته‌باشیم.

زمانبندی رونمایی کتاب

حدود 4 ماه از پروسه نوشتن و تدوین محتوا باقی مانده است.

همزمان عملیات گرافیک و صفحه‌آرایی در حال انجام است.
همچنین بخش ویراستاری هم مطالب را به صورت فصل به فصل همپای بخش گرافیک ویراستاری می‌کند.

برای مجوز چاپ (ویرایش دوم نیاز به مجوز مجدد دارد) حدود یک ماه زمان درنظر گرفته‌ایم.

برای پروسه چاپ هم یک ماه زمان درنظر گرفته ایم.

با توجه به تجربیات من در این سال‌ها و البته اینکه بعضی کارها در حوزه اختیار ما نیست(مثل مجوز ارشاد) حدود یک ماه هم تلرانس دیرکرد برآورد کرده‌ایم.

بنابراین برای اواخر شهریور 98 می‌توانیم منتظر یک کتاب نفیس و ارزنده هم از لحاظ کیفیت محتوا و هم از لحاظ کیفیت چاپ و کاغذ برای ارائه خدمت شما مخاطبان و علاقمندان گرامی باشیم.

برای دریافت رایگان 2 فصل از کتاب «داده‌های دیدنی» چاپ اول اینجا کلیک کنید
برای خرید نسخه پی‌دی‌اف کتاب «داده‌های دیدنی» با 50 درصد تخفیف اینجا کلیک کنید

برای پیش ثبت نام کتاب «داده‌های دیدنی» چاپ و ویرایش دوم لطفا ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید.