Top
کارگاه UX - ( تجربه کاربری )

کارگاه UX ( تجربه کاربری )

تجربه کاربری…یكی از مهمترین راه‌های ارتباطی ما با مشتریان در كسب‌وكارهای اینترنتی از طریق وبسایتمان است.

یک وب‌سایت چهره د‌یجیتال کسب و کار شما است و معمولا  اولین گامی است که مشتری برای ارزیابی شرکت شما بر می‌د‌ارد‌.

 

احتمالا این نكته رو قبول دارید، بین مشتریان بالقوه خیلی رایج است که تنها بر اساس طراحی وبسایت شما  تعیین میکنند‌ که آیا کسب و کار شما قابل اعتبار و معتبر است یا نه؟

نظرسنجی‌های متعددی هم این موضوع رو تایید می‌كند كه ؛تقریبا  نیمی از افراد‌ی که اخیرا  نظر سنجی شد‌ند‌ گفتند‌ : طراحی یک وبسایت عامل اصلی د‌ر تعیین اعتبار یک کسب و کار است.

حد‌اقل، طراحی وبسایت شما نیاز به ایجاد‌ تاثیر اولیه زیاد‌ی د‌ارد‌ تا بتواند‌ اطمینان مشتریان بالقوه شما را جلب کند‌.

در دنیای مدرن طراحی وبسایت بسیار حرفه‌ای و گسترده دنبال می‌شود. مثلا به طور خاص در  مورد « طراحی  تجربه کاربری» یا «user  experience  design» فاكتورهای خاصی مد نظر قرار می‌گیرد. همچنین در مورد «طراحی رابط كاربری» یا «user  interface  design» فاكتورهای متنوع دیگری درگیر می‌شوند و جالب اینجاست كه همه این موارد  زیر مجموعه كلمه طراحی سایت قرار می‌گیرد.

د‌ر سال 2016، اگر طراحی یک وبسایت واکنش گرا، کاربر پسند‌، آموزند‌ه، و  شامل راهنمایی های موثر نباشد‌، ارزشی به سازمان شما اضافه نمی‌کند‌. حضور ضعیف د‌یجیتالی پیامی را می‌رساند‌ مبنی بر اینکه شرکت شما از زمان عقب و قد‌یمی است.

 

طراحی تجربه کاربری بومی

همانطور كه می‌دانید برای طراحی تجربه کاربری و بهبود رضایت كاربر از مراجعه به وبسایت ما، در ابتدا  لازم است شناخت دقیقی از خواست‌ها و نیازهای كاربر داشته باشیم. اطلاعاتی از قبیل: شیوه تفكر و  نگاه به كسب و كار اینترنتی، درك موقعیت محصول ما در زندگی مخاطب و فلسفه فرهنگی او و موارد متعدد دیگری كه نهایتا روی تصمیمات كاربر در زمان حضور در وبسایت ما تاثیر گذار است، ما را در طراحی منوها و شیوه‌های ارائه اطلاعات و یا استراتژی‌های هدایت او به سمت اهداف سایت كمك می‌كند. اطلاعاتی كه گفته شد می‌تواند  به ما كمك كند كه از چه رنگ‌هایی در وبسایتمان استفاده كنیم، بسیاری از تغییراتی كه ما درنظر داریم  در وبسایتمان ایجاد كنیم شاید ا زنظر خودمان بسیار عالی باشد، اما از نظر مخاطبانمان بیهوده و یا در مواردی گیج كننده باشد. پس با این توضیحات نیاز داریم كه شیوه‌های علمی و استراتژی‌های علمی و تست شده روز دنیا را با لحاظ كردن دیدگاه‌های فرهنگی و بومی  به كار بگیریم و هرلحظه برای بهتر شدن تلاش كنیم.

kargahwebinar

یك اسلاید از كارگاه برای نمونه

در این قسمت به 8 فاكتور كلیدی برای بهبود تجربه کاربری می‌پردازیم. مواردی كه در ادامه ملاحظه می‌كنید از میان حجم زیادی از توصیه‌ها و تكنیك‌های مختلف كه طراحان برجسته دنیا به مشتریان خود ارائه می‌دهند انتخاب شده است. توجه به هر كدام از این موارد  به تنهایی می‌تواند سایت شما را متحول كند. در كارگاه البته با توضیحات كامل به این نكات پرداخته شده و با ارائه مثال‌های ایرانی سعی شده این نكات كاملا درك شود و هر وبمستر بتواند در وبسایت خود تغییرات متناسب و البته متحول كننده ایجاد كند.

به روز ترین نكات تجربه کاربری ارائه شده است

در این كارگاه سعی شده بهترین شیوه‌های طراحی ، برای بهبود تجربه كاربر  در زمان حضور در وبسایت شما اراده شود. به روزترین نكات طراحی ظاهری  یا «user  interface  design» و شیوه‌های «user  experience  design» آفریدن و خلق تجربه جالب و جاذب برای كاربر شما ارائه می‌شود. همانطور كه گفته شد این موضوعات در دنیای امروز بسیار با جزئیات دنبال می‌شود و دیدگاه‌های بسیار زیادی برای بهبود آنها و ایجاد آنها وجود دارد كه گاه تضادهایی در آنها دیده می‌شود.  اما نگاه كاربردی بود همواره به من كمك كرده تا بتوانم بهترین محتوا را برای وبمسترها و مدیران سایت‌ها ارائه كنم. بسیاری از این نكات حاصل تجربیاتی است كه طی سال‌ها فعالیت‌ در حوزه رسانه و بكارگیری شیوه‌های مختلف تبلیغات، ارائه محتوا  و …. بوده است.

 

دیگر دوران «فقط ارائه صرف» گذشته است. زمانی كه فقط با ارسال ایمیل‌های گروهی می‌توانستیم كاربران و مخاطبان فراوان جذب كنیم تغییر كرده است.  تمام جزئیات در طراحی وبسایت مهم است. از شما دعوت می‌كنم كه برای اهمیت جزئیات در طراحی به فیلم زیر توجه كنید:

 

 

هدایای جانبی این كارگاه

آموزش نكات مورد نیاز و ضروری نرم افزار فتوشاپ برای بكارگیری و كمك به طراحی  محصول برای سایت از جمله آموزش‌های جانبی این كارگاه ارزشمند است.

از جمله : استفاده از اكشن‌های فتوشاپ  و ارائه مجموعه اكشن‌ها

حذف زمینه عكس‌ها برای برجسته سازی

آماده سازی سایز‌‌های مختلف عكس‌برای وبسایت

تهیه طرح‌و عكس‌ها مناسب برای استفاده در سایت

بعضی از موارد طراحی مثل:  آماده سازی كتاب و سی دی مناسب برای ارائه در سایت  با اكشن‌های فتوشاپ امكانپذیر هستند و یا كارهایی مثل حذف كردن عكس

 

دقیقا چه چیزی می‌آموزید؟

با تهیه این كارگاه به شما قول می‌دهم  كه نكات بسیار آموزنده و ارزشمندی  برای بهبود تجربه کاربری در وبسایت شما ، ارائه خواهد شد. با بكارگیری نكات ارائه شده در وبسایت از استانداردهای بسیار مناسبی برخوردار خواهید بود. می‌توانید مطمئن باشید با بكارگیری نكاتی كه در كارگاه آموزش داده می‌‌شود، كاربر وبسایت شما دیگر هرگز سردرگم نخواهد شد. برای هدایت كاربر به اهداف مورد نظر بهترین مسیر را می‌توانید طراحی كنید. بعد از شركت در كارگاه و بكارگیری نكات آموزش داده شده می‌توانید آسوده باشید كه بهترین رنگ غالب ، بهترین رنگ مكمل  را برای سایت خود انتخاب كرده‌اید.

می‌‌توانید بهترین چیدمان و البته زیباترین چدیدمان (لی‌آوت layout)  را برای وبسایت خود طراحی كنید. می‌توانید آسیب‌شناسی چیدمان و تركیب‌بندی‌های ناقص كه در وبسایت رقبایتان وجود دارد  را  انجام دهید.

و چند نكته در مورد طراحی تجربه کاربری

1- تجربه موفقیت آمیز کاربر موقعیت هایی را ایجاد می‌کند که کاربران را تشویق به مشتری شدن میکنند.

2-  تجربه کاربر در حال تبدیل شدن به عامل کلیدی  و مزیت رقابتی در ترجیحات مشتری است.

3- طراحی تجربه کاربر نرخ های تبدیل و رضایت مشتری را افزایش میدهد.

 

هیچ ریسكی انجام نمی‌دهید

مانند تمام خدمات وبسایت ما ، محصول «كارگاه تجربه کاربری»  هم شامل گارانتی بازگشت وجه می‌شود. به این معنی كه به هردلیلی پس از حضور در كارگاه ابراز عدم رضایت داشتید می‌توانید  كل هزینه خود را دریافت كنید. فقط نظر شخصی شما ملاك بازگشت وجه است.

kargahwebinar

 

tazmin

بدون دیدگاه

دیدگاهی بفرستید