Top
کسب و کارهای اینترنتی

واقعیت کسب و کارهای اینترنتی

واقعیت کسب و کارهای اینترنتی

برای موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی ، سئو مهمتره یا دیجیتال مارکتینگ، آیا ایمیل مارکتینگ از مد افتاده؟ شبکه‌های اجتماعی قابل اتکا هستند؟یا از فیلتر شدن اونها باید بترسیم؟ چرا بعضی از وبسایت‌‌ها روزبه‌روز رشد می‌کنن و بعضی خیلی سخت حرکت می‌کنند؟ یه آمار وجود داره که میگه اغلب استارت‌آپ‌های آمریکایی در سه سال اول شکست میخورن. فکر می‌کنید این آمار در کشور ما چگونه‌است؟ چرا اساتید و آموزش‌های متنوع در کشور ما باعث رشد قابل انتظار نیست؟ در ادامه یکی از مهمترین موضوعات که به تازگی زیاد شنیده میشه ولی کمتر به صورت عملی به‌کار گرفته شده می‌پردازیم.

هدف ما دراين وبسايت

ارائه اطلاعات و خدماتي در زمينه ux  و منحصرا خلق تجربه يكتا براي مشتري است.

حتما مي‌دونيد كه موضوع ux   (user experience  ) در دنيا بسيار داغ هست و اين تب به ايران هم كشيده شده است.

ساده‌سازي و بومي سازي نيازي است كه در اين حوزه بسيار احساس مي‌شود و اگرچه فعاليت‌هاي بسيار خوبي انجام شده است ولي بايد توجه داشته باشيم كه اين موضوع بسيار مهم در ابتداي راه در تحميل خود به عنوان ابزار و تكنيك حيرت‌انگيز براي موفقيت در وب است.

جمله كليدي اين است كه؛

اگرچه توليد محتواي ناب و بازاريابي و ديجيتال ماركتينگ اهميت انكار ناپذيري در جهت موفقيت دارد اما طراحی تجربه كاربر و به طور كلي خلق تجربه لذت بخش برای مشتري يكي از مباحثي است  که تقریبا علاوه بر دربرگیری موارد قبلی موضوعات مهم دیگری مثل افزایش میزان رضایت مشتری، افزایش فروش به مشتریان موجود و همچنین به افزایش تعداد مراجعات بعدی منجر می‌شود .

روزگاري ما مي‌توانستيم

با داشتن صرفا يك وبسايت، جزو انتخاب‌هاي اول مشتريانمان باشيم، در ادامه فقط كافي بود كه ليست بانك ايميل را خريداري مي‌كرديد و با ارسال ايميل‌هاي گروهي به فروش اینترنتي دلخوش باشيد. پس از آن و با حضور رقباي بيشتر نياز به سئو و قرار گرفتن در رده‌هاي اول موتورهاي جستجو بحث داغي شد و عامل تمامي موفقيت‌ها به سئو ختم مي‌شد.

در اين ميان تكنيك‌هاي ايميل ماركتينگ و ارسال ايميل‌هاي گروهي به اعضاي سايت رشد بسياري داشت و خيلي‌ها حداكثر استفاده را از اين تكنيك بردند.

اما روز‌به روز رقابت‌سخت و سخت‌تر مي‌شد و شعار «محتوا پادشاه است» يك الگوي حرفه‌اي محسوب مي‌شد.

امروزه با اينكه معتقديم فضاي وب فارسي قابليت رشد بسيار بيشتري از وضع موجود دارد، اما رقابت چنان گرم و نفسگير است كه استفاده از تمام تكنيك‌ها و ابزارهاي ذكر شده هم نمي‌توانند موفقيت ما را تضمين كنند.

اگرچه معتقديم براي موفقيت

در کسب و کارهای اینترنتی و استمرار اقتدار و رقابت‌پذيري در فضاي وب راه ميان بر و فرمول جادويي وجود ندارد، اما لطفا به اين پاراگراف با دقت توجه كنيد:

من و شما قرار است ، محصول يا محتواي ناب، ساده و كاربردي توليد كنيم و كوشش كنيم با تكنيك‌هاي سئو در رده انتخاب‌هاي اول گوگل باشيم و با طراحي رابط كاربري بسيار ساده، زيبا و حرفه‌اي، همچنين با استفاده از تكنيك‌هاي رنگ‌آميزي محتوا، در پس معماري اطلاعات، طراحي تجربه كاربر و براساس روش‌هاي تحقيقات كاربر با كمك تكنيك‌هاي ديجيتال ماركتينگ، فروش را نهايي سازي كنيد.

شايد كمي پيچيده به نظر برسد، اما خلاصه و نسخه كم حجم پاراگراف بالا به اين صورت است:

ما بايد محصولي با كيفيت را با زيباترين شكل و بهترين احساس، مثل پيشنهاد ارزشمند يك دوست، در دسترس  مخاطبان قرار دهيم. دراين صورت حتما موفق مي‌شويم.

اما شايد اين سوال پيش بيايد كه باكيفيت، زيباترين، بهترين احساس، دقيقا به چه معني است كه در جواب بايد بگوييم كه اين مفاهيم همگي براساس تحقيقاتي كه بر روي جامعه هدف و مخاطبان هر حوزه صورت مي‌گيرد، تنظيم مي‌شود.

تمام جزئيات اهميت دارند و براي هر سوالي كه مشتري و مخاطب شما دارد بايد جواب‌هاي واقع‌گرايانه و البته كاربردي، داشته باشيد.

در ادامه توصيه مي‌كنم كه فيلم معرفي وبسايت را ببينيد و اگر سوالي داشتيد خيلي خوشحال خواهم شد تا كمك كنم. سوالات شما باعث بهتر شدن كيفيت محتواي ما شده خواهد شد؛ ممنون كه با سوالات خود به رشد ما هم كمك مي‌كنيد.

اين وبسايت به چه موضوعاتي  مي‌پردازد :

اگر به دنبال رقابت حداكثري در حيطه فعاليت خود در فضاي وب هستيد؟

فكر مي‌كنيد علي‌رغم محصول مناسبي كه توليد كرده‌ايد، فروش مناسبي نداريد؟

اگر علاقمند به جستجو و كشف روش‌ها و تكنيك‌هاي روز دنيا براي بهبود شاخص‌هاي عملکرد وبسايت خود هستيد.

شايد استراتژي كاملي در وبسايت خود پياده سازي نكرده‌ايد
شايد با تغيير معماري اطلاعات، دسترس‌پذيري بيشتري ايجاد كنيد.

ما مشخصا براي بهبود تجربه لذت‌بخش كاربر در فضا وب فعاليت مي‌كنيم.

دنياي يوايكس مشخصا با دنياي درون شما نيز ارتباط دارد. به عقيده ما شما مي‌توانيد ميزان اعتماد به نفس خود و ديدگاه‌هايتان را به مخاطبانتان منتقل كنيد.

تكنيك‌هاي «يو ايكس» باعث شفافيت و هدفمندي ذهن شما در ارتباط با مخاطبان شما مي‌شود. با طراحي مراحل تجربه كاربري و معماري اطلاعات مي‌توانيد چشم انداز اهداف وبسايت خود را نيز مشاهده كنيد.

مي‌توانيد تحليل‌هاي موثر در مورد کسب و کارهای اینترنتی تان داشته باشيد. مي‌تواندي زنده بودن وبسايت خود را حس كنيد.

از سايت‌تان بپرسيد چرا چنين است و چرا چنين نيست…..

من به اين روش‌ها باور دارم. به دنياي جذاب كشف روابط بين عملكردهاي مختلف و نتايج مختلف در وبسايت خوش آمديد.

من اميد روشنگر هستم و سعي دارم از طريق اين وبسايت در مسير  رشد کسب و کارهای اینترنتی كشورم مفيد باشم.

اشتراک گذاری
بدون دیدگاه

دیدگاهی بفرستید