Top
مزيت رقابتي كسب و كار

مزيت رقابتي كسب و كار شما چيست؟

ما در اين وبسايت به كسب و كارها كمك كنيم كه با جذاب‌سازي‌ و دیداری سازی محتوا، مثل یک صافی عمل کنند و اطلاعات با ارزش را برای مصرف بهتر در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. تا از این طریق برای مخاطب ارزش آفرینی كنند. این می تواند مزیت رقابتی در بازار شما باشد. با متمایز کردن کسب و کار خود به روش ارائه سریع و شسته و رفته اطلاعات به مخاطبان، توجه آنها را جلب کنید.

اما قبل از آن، نياز به درك بيشتر مفهوم و چگونگي تأثير مزيت رقابتي بر كسب و كار ها داريم.

اجازه بدهيد با چند سؤال شروع كنيم…

آيا محصول ارزشمند به تنهايي تضمين فروش را به همراه دارد؟

آيا اطلاعات عالي خودبه‌خود فروش مي‌روند؟

آيا در عصر انفجار اطلاعات و عصر اسكرول مطمئن هستيم كه مشتريان بالقوه ما را مي‌بينند؟

گفتیم يكي از مزيت های رقابتي كسب و كار ها ارزش آفريني براي مشتري است. مثلا علاوه بر اينكه محصول با كيفيت به مشتري ارائه مي‌كنيم، سعی می کنیم در بکارگیری و استفاده از محصول هم مسیری را طراحی کنیم که این استفاده و بکارگیری بسیار آسان و لذت بخش باشد.
اجازه دهید مثال بزنم:

همه ما احتمالا بعد از کارواش احساس خوب راندن اتومبیلمان را تجربه کرده ایم. و جالب است بدانید طبق آمار بیشتر افراد بعد از کارواش احساس می کنند اتومبیل آنها بهتر از قبل کار می کند.
یا مثلا از طریق طراحی اینفوگرافیک و ارائه آن به همراه محصول می توانیم به مشتری در بکارگیری و استفاده از محصول به او کمک کنیم و مشکلات و مسائل احتمالی در این مسیر را برایش ساده سازی کنیم.
این احساس تسلط به مشتری القا می کند و حس دانستن و توانستن باعث ایجاد احساس رضایت بخش در او می شود.
البته برای اینفوگرافیک به طور خاص کاربردهای بیشتری سراغ داریم که در مقاله دیگری به کاربردهای اینفوگرافیک در کسب و کارهای اینترنتی می پردازیم.

 

قرار داد انحصاري براي يك محصول و يك خدمت

يا ورود به بازاري به‌عنوان بنيانگذار و يا نخستين توليد كننده

اما در كسب و كارهاي كوچك و متوسط(بازارهاي پر رقيب و فشرده)ايجاد قدرت انتخاب براي مشتري يك مزيت رقابتي محسوب مي‌شود. شاید یک محصول خاص و انحصاری برا مشتری تان تولید کنید که انحصاری است و شاید به عنوان اولین نفر برای ارائه خدمتی به بازار ورود می کنید.
یا حضور بسیار موفقی از قبل داشته اید و برند معتبری محسوب می شوید، ولی هنوز ارزش آفرینی به طرق مختلفی می تواند به شما کمک کند وگستره وسیعی دارد.

مثلا مدتي هست كه مكدونالد در برخي كشورهاي مسلمان غذاي حلال ارائه مي‌كند و از اين طريق مي‌تواند ارزش آفريني بيشتري ارائه كند.

يا طراحي يك سيستم خدمات پس از فروش كارا مي‌تواند ارزش بيشتري در مقايسه با رقبايي كه فقط يك گارانتي كليشه‌اي به مشتريان مي‌فروشند، ايجاد كند.

به هر روی همیشه می توان از طریق بهبود تجربه کاربری و بهره گیری از اینفوگرافیک ارتباط بهتری با مخاطبان داشت.

حال كه با مفهوم مزيت رقابتي در كسب و كار آشنا شدید.

به‌طور دقيق‌تر به 3 عنواني كه شامل فعاليت‌هاي وبسايت ما مي‌شود مي‌پردازيم.

خدمات ما در 3 زمينه ارائه مي‌شود و ما به كسب وكارها كمك مي‌كنيم يا بهره‌گيري از اين خدمات خود را متمايز و البته ارزش بيشتري براي مخاطبان خود ايجاد كنند.

1- طراحي اينفوگرافيك

2- طراجي تجربه كاربري

3- طراحي واسط كاربري

3 مورد اخير جزو موضوعات داغ اين روزهاي كسب و كارهاي داخلي محسوب مي‌شوند.

بسياری به طراحي تجربه كاربري روي آوردند و ديگر طراحي تجربه كاربري يك موضوع لوكس نيست. بسياري از شركت‌هاي كوچك و بزرگ به اين تحوالات و تغييرات باور دارند و مشغول طراحي براي تجربه كاربران خود در مواجه با محصول و خدمات آنها هستند.

بعضي در شركت خود بخش طراحي تجربه كاربري به جود آوردند و برخي به‌صورت پروژه اين مسئوليت را برون سپاري مي‌كنند كه البته هر دوي اين روش‌ها محدوديت‌ها و مزيت‌هاي خود را دارند. که جداگانه به آن خواهم پرداخت.

 

مزيت رقابتي كسب و كار و اينفوگرافيك

اينفوگرافيك يكي از ايده‌هاي نسبتا جديد در بازار جهاني و البته جديدتر در بازار ايران است. كافي است يك سرچ ساده در گوگل ترند انجام دهيد تا سير اوج سرچ واژه اينفوگرافيك را در دنيا ببينيد.

كاربردهاي متنوعي از اينفوگرافيك در دنيا به‌كار گرفته مي‌شود كه اغلب در كشور ما بسيار ناشناخته هستند.

در فايل رايگان كاربردهاي اينفوگرافيك برخي از اين تكنيك‌ها را برشرديم. به چند نمونه توجه کنید:

ايجاد قدرت انتخاب و مقايسه براي مشتري، از طريق تصويرسازي محتوا و محصولات حوزه فعاليتمان.

ارائه تصوير كامل از فعاليت‌ها و دستاوردهاي كسب وكارمان به‌صورت اينفورگرافيك.

طراحي رزومه‌هاي اينفوگرافيك براي تصويرسازي حجم زياد اطلاعات و مهارت های شخصي و ارائه بسيار ساده آن به كارفرمايان.

پروژهاي موشن گرافيك براي ايجاد نياز در مشتريان و یا راهنمایی در استفاده از محصول و…

 

اينفوگرافيك‌هاي تعاملي

براي راهنمايي و آموزش مشتريان براي استفاده از محصول و ارتباط بيشتر با برند.

همچنين بهره‌گيري از توان انتشار و به اشتراك‌گذاري اينفوگرافيك در افزايش رتبه سايت.

و موارد بسیار دیگری از كاربردهاي اينفوگرافيك كه مي‌تواند به كسب وكارها در معرفي، ارائه و خدمت‌رساني به مشتريانشان كمك‌هاي ارزشمندي كند.

يكي از فاكتورهاي مهم ديگر در كسب‌وكارهاي اينترنتي، طراحي واسط كاربري هست. همه مي‌دانيم كه تقريبا تمامي ارتباطات كسب وكارهاي اينترنتي با مخاطبانشان از طريق وبسايت، اپليكيشن و شبكه‌هاي اجتماعي است.

داشتن يك واسط كابري حرفه‌اي می تواند در تقويت برند و همچنين اعتماد‌سازي‌ اوليه نقش داشته باشد. مديران موفق این را تأييد مي‌كنند.

مباحث مرتبط با بهبود و طراحي واسط كاربري در دنياي مدرن كم نيستند و البته در كشور ما كمتر به آن توجه شده است. مديران برجسته و كارآفرينان حرفه‌اي ارزش اين هزينه و صرف وقت و انرژي را كاملا خوب مي‌دانند و البته رضايت آنها در نتايج ايشان هم مشخص است. اما هميشه عده‌اي هستند كه از فرهنگ تفكر سازماني كه به نتايج بلندمدت فكر مي‌كنند دور مي‌شوند و سعي مي‌كنند هزينه‌هاي را به نوعي پايين بياورند.

من هميشه براي كساني كه مي‌خواهند هزينه طراحي را كاهش دهند اين مثال را مي‌زنم:

مثلا براي توليد يك مجله به‌عنوان يك محصول صاحب نشريه هزينه‌هاي مختلفي بايد انجام دهد. به‌طور خلاصه:

1- هزينه توليد محتوا

2- هزينه چاپ و توزيع

3- هزينه طراحي

4- هزينه‌هاي لجستيكي و امكانات

طبق تجربه من و در همه موارد هزينه چاپ از مجموع هزينه‌هاي ديگر معمولا بيشتر است.

به معني ديگر شما هرچقدر در هزينه توليد محتوا و طراحي و هزينه‌هاي ديگر صرفه جويي كنيد باز هم تأثير كمي در كل هزينه‌هاي شما خواهد داشت. تقريبا هميشه سه چهارم هزينه‌ها صرف چاپ و توزيع مي‌شود كه ثابت است و وقتي شما از هزينه طراحي و توليد محتوا كم مي‌كنيد در حقيقت داريد هزينه اصلي را هم براي محصول بي‌كيفيت زير سؤال مي‌بريد.

در فضاي وب و كسب‌و‌كارهاي اينترنتي هم اغلب اينطور است. هزينه توليد محتواي با كيفيت بسيار زياد است و البته وقتي با يك استراتژي نامناسب و البته طراحي متوسط مي‌تواند فاجعه‌اي رخ دهد كه همون ديده نشدن محتوا و سرسري رد شدن از محتواست.

به‌نظر من وقتي با كلي هزينه تبليغات و ابزارهاي ديگه يك كاربر رو به وبسايت خودتو منتقل مي‌كنيد با يد از اين فرصت نهايت استفاده رو ببريد و كاري كنيد كه منجر به بازگشت دوباره و البته افزايش نرخ تبديل‌هاي مدنظرتون باشيد.

پس نتيجه اينكه براي طراحي تجربه كاربري و طراحی واسط های کاربری اهميت قائل بشيم و از بکارگیری روش ها نوین مثل اینفوگرافیک در برقرار ارتباط با مخاطبان پشقدم باشیم. همچنین با توليد محتواي با كيفيت، از طريق روش‌هاي متنوع تصويرسازي و جذاب‌سازي‌ اطلاعات در بستري مناسب و طراحي شده، محتوا و محصولات رو در اختيار مخاطبان و مشتريانمان قرار دهيم.

اشتراک گذاری
بدون دیدگاه

دیدگاهی بفرستید